Már 53 657 278 km-t sportoltatok

Triatlon: Szabó Zita 25. lett az év első vk versenyén

pen | 2010-04-13 | Nincs hozzászólás!

Szabó Zita a 25. helyen végzett a triatlonozók legrangosabb olimpiai távú versenysorozatának Sydneyben rendezett első viadalán, vasárnap.

Triatlon: Szabó Zita ötödik lett Alanyában

pen | 2009-10-27 | Nincs hozzászólás!

Hétvégén a törökországi Alanyában került megrendezésre a Prémium Európa Kupa, ahol négy magyar versenyző is rajthoz állt. Szabó Zita ötödik lett az elit nők között. Kovács Zsófi a 15., Pocsai Balázs a 22., Fecskovics Attila pedig a 33. helyen végzett. A versenyen összesen 72 férfi és 32 női versenyző ért célba.

Triatlon: Szabó Zita 12. lett Ausztráliában

pen | 2009-03-31 | Nincs hozzászólás!

Színvonalas mezőny állt rajthoz a hétvégén a mooloolabai ITU Világkupán. A triatlonisták nehéz időjárási körülmények között versenyeztek a szezonnyitó viadalon: az orkán erejű szél miatt a rendezők az úszást az óceánból áttették egy lagúnába, a szembeszél azonban így is küzdelmessé tette a kerékpározást és a futást. Szabó Zita 12., Benőcs Zoltán 26. helyen ért célba.

Triatlon: Kuttor Csaba vs. szövetség

pen | 2008-09-25 | 1 hozzászólás

A Magyar Triatlon Szövetség elnöksége a héten meghozott határozataiban elfogadta a triatlonisták pekingi szerepléséről szóló beszámolót és köszönetet mondott Szabó Zita olimpikonnak példaértékű szerepléséért. Kuttor Csaba teljesítményét, aki nem egyenes ágon ugyan, de szintén kijutott Pekingbe, nem dicsérték meg.

Triatlon: Száztíz sportoló rajtra kész

pen | 2008-07-30 | Nincs hozzászólás!

Márkus Gergely beszámolt az olimpián rajthoz álló triatlon mezőnyről, a verseny előkészületeiről és belement egy kis esély latolgatásba is. Szabó Zita az egyetlen biztos magyar induló, Kuttor és Walkó csak tartalék.

Triatlon: Tiszaújvárosban Gómez és Whitcombe győzött

pen | 2008-07-13 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a pekingi olimpiai egyik nagy esélyesének tartott spanyol Javier Gómez, a nőknél pedig az olimpiáról lemaradó brit Andrea Whitcombe nyert a TVK BG Világkupa-futamon. A magyar versenyzők közül Faldum Gábor és Szabó Zita érte el a legjobb eredményt.

Triatlon: Szabó Zita olimpiai induló, Kuttor és Walkó tartalék

pen | 2008-06-09 | Nincs hozzászólás!

Szabó Zita olimpiai résztvevőnek számít a triatlon-világbajnokság utáni világranglista alapján. Vancouverben Kuttor Csaba a 38. helyen végzett, és ezzel a harmadik számú pekingi tartalék, akárcsak a viadalt szintén kihagyó Walkó Andrea. Koch Renáta az U23-as mezőnyben 8. lett.

Triatlon: Várakozáson aluli szereplés a világkupán

pen | 2008-05-30 | Nincs hozzászólás!

Gyengén szerepeltek versenyzőink a hétvégi madridi világkupán. Kuttor Csaba láncszakadás miatt volt kénytelen feladni a versenyt, Szabó Zitát két, a kvalifikáció szempontjából fontos ellenfele is megelőzte, Walkó Andrea pedig valószínűleg végleg lemondhat Pekingről. A nők versenyét a portugál Fernandes, a férfiakét a spanyol Gomez nyerte.

Triatlon: Szabó Zita után Kuttor Csaba is olimpiai kvalifikációs helyen

pen | 2008-04-16 | Nincs hozzászólás!

Az elmúlt hétvégén az idei világkupa sorozat 3. állomásán álltak rajthoz versenyzőink Japánban, ahol Kuttor Csaba és Szabó Zita is jól teljesített, ezzel értékes világkupa pontokat szereztek. Zita után így Csaba is olimpiai kvalifikációs helyre ugrott.

Triatlon: Triatlon Tour 1. forduló, Tiszaújváros

pen | 2008-06-03 | Nincs hozzászólás!

A 2008-as Triatlon Tour sorozat első, tiszaújvárosi állomásán Szabó Zita révén debreceni, míg Dmitriy Gaag-nak, aki a magyar triatlonos berkekben Gyima becenévre hallgat, köszönhetően tiszaújvárosi siker született.

Szabó Zita és Kuttor Csaba a Triatlon Tour győztesei!

sepi | 2006-07-30 | Nincs hozzászólás!

Már korábban eldőlt, hogy Kuttor Csaba végez az élen a férfiak mezőnyében a Triatlon Tour 2006-os versenysorozatán. Az 5. utolsó futamon Fadd-Domboriban a nők versenyében lehetett izgalmakra számítani, ahol Koch Renáta és Szabó Zita holtversenyben várta a rajtot.