Bozót | 2015-05-18 | Nincs hozzászólás!

Boronkay Péter ezüstérmet szerzett Japánban, a triatlonosok világbajnoki sorozatában, a parasportolók között.

Triatlon - WTS futam Yokohamában, magyar résztvevőkkel

Bozót | 2015-05-15 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén a triatlonvilág szemét a felkelő nap országa felé fordítja. Yokohama ad otthont a következő World Triathlon Series futamnak, amelyen számos magyar sportoló is részt vesz.

Triatlon - Vanek Ákos beszámolója Ausztráliából

Bozót | 2015-03-11 | Nincs hozzászólás!

Március második hétvégéjén került sor Ausztráliában a Wollongong sprint távú triatlon futamra, amelyen több magyar versenyző is indult. Vanek Ákos tavaly ugyanitt az első helyen végzett, az idei versenybeszámolóját alább olvashatjátok.

Triatlon - sporttörténeti jelentőségű eredmények Tiszaújvárosban

Bozót | 2014-08-11 | 1 hozzászólás

A férfiak versenyét Vanek Ákos nyerte, Faldum Gábor pedig bronzérmes lett, míg a nőknél Vanek Margit másodikként ért célba a tiszaújvárosi triatlon világkupafutamon. Vanek Ákos sikere sportágtörténeti jelentőségű, ugyanis ezelőtt magyar versenyző még nem nyert vk-viadalt.

Triatlon - Vanek Ákos Európa Kupa bronzérmes

Bozót | 2014-06-30 | 3 hozzászólás

Június 28-án Triathlon Európa Kupaversenyt rendeztek Kijevben, ahol a magyar Vanek Ákos nagy csatában bronzérmet szerzett. A 1,5 km úszásból, 40 km kerékpárból és végl 10 km futásból álló versenyről beszámolót is olvashatunk Ákostól.

Triatlon - másodperc döntött a világkupán, Vanek Margit a hetedik

Bozót | 2014-05-12 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a dél-afrikai Wian Sullwald óriásit küzdött az amerikai Kevin McDowell-lel a csengtui VK-versenyen. Az úszás és a kerékpározás után Sullwald, McDowell, az új-zélandi Tony Dodds futott az élen, de ott volt szorosan a nyomukban a francia Lebrun is.

Triatlon - Vanek Ákos győzelme Wollongong-ban

Bozót | 2014-03-11 | 1 hozzászólás

A távoli Ausztrália csodás partmenti városában rendezett sprint távú triatlonversenyen vett részt Vanek Ákos és meg is nyerte a viadalt. Versenybeszámolóját alább olvashatjátok. Az olimpiai távon a helyi James Davy és Sarah Fletcher diadalmaskodtak.

Triatlon - szép magyar szereplés a dél-koreai világkupa futamon

Bozót | 2013-10-15 | Nincs hozzászólás!

Október 12-én rendezték a Triatlon Világkupa dél-koreai futamát Tongjeongban, ahol Kovács Zsófi pályafutása legjobb eredményét elérve az 5. helyen zárt.

World Triathlon Yokohama - Vanek Ákos a 29. helyen

Bozót | 2013-05-14 | Nincs hozzászólás!

Alig két hónapja még úgy tűnt, Jonathan Brownlee egész idei szezonja veszélyben van, ám Yokohamában megmutatta az ellenfeleknek, hogy igenis számolniuk kell vele. Az elit hölgyek versenyében

Triatlon - Banyoles Európa Kupa beszámoló

Bozót | 2013-05-09 | Nincs hozzászólás!

Az idény első komolyabb versenyét teljesítette Kovács Zsófi,Vanek Margit és Vanek Ákos Banyolesben az EK futamon.Barcelonától kb. 100 km-re, nagyon szép környezetben,egy kisebb tó partján rendezték a versenyt.

Boronkay Péter bronzérmes lett a világbajnokságon

pen | 2012-10-24 | Nincs hozzászólás!

Sosem állt még annyi parartiatlonos rajthoz Grand Final-en, mint idén Aucklandben, ugyanis 21 ország 109 versenyzője képviseltette magát az eseményen, hazánk színeiben Balogh Zoltán és Boronkay Péter indultak.

Vanek Ákos 13. a triatlon vb-sorozat jokohamai versenyén

pen | 2012-10-01 | Nincs hozzászólás!

Vanek Ákos az előkelő 13. helyen végzett a triatlonosok legrangosabb világbajnoki versenysorozatának szombaton rendezett jokohamai viadalán. A 28 éves sportoló 1:50:50 alatt teljesítette a 1,5 km úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló - olimpiai - távot, s ezzel a sorozat történtének legjobb magyar helyezését érte el.

Vanek Ákos Triatlon Világkupa 6. helyezett

pen | 2012-09-24 | Nincs hozzászólás!

Vanek Ákos a hatodik helyen végzett a dél-koreai Tongyeongban rendezett triatlon Világkupa-futamon, a verseny másik magyarja, a még U23-as korosztályú Tóth Tamás a 28. lett. A versenyt az orosz Dimitrij Poljszankij nyerte a lengyel Marek Jaskolka, illetve testvére Igor előtt.

Vanek Margit 14., váltónk 8. lett Stockholmban

pen | 2012-08-27 | Nincs hozzászólás!

A londoni Olimpia utáni első világbajnoki széria futamot rendezték a hétvégén Stockholmban, ahol az olimpiai ezüstérmes, helyi Lisa Nordennek köszönhetően igencsak felfokozott érdeklődés övezte a versenyt. A négy kiutazott magyar versenyző egyéniben és váltóban is rajhoz állt.

3 magyar induló az ITU VB sorozat következő versenyén

pen | 2012-08-22 | Nincs hozzászólás!

Vanek Margit, Kovács Zsófia és Vanek Ákos képviseli majd egyéniben a magyar színeket az ITU világbajnoki versenysorozat következő fordulójában, Stockholmban, augusztus 25-26-án. A vegyes váltók versenyében is rajthoz áll majd egy magyar csapat.

Olimpiai kvótáért küzdöttek a magyar triatlonosok Huatulcóban

pen | 2012-05-07 | Nincs hozzászólás!

Lezajlott a kvalifikáció utolsó világkupája, ami számunkra azért volt kiemelkedően fontos, mert a következő két WCS futam rajtlistájára fiaink már nem fértek fel. Azaz mindent eldöntő verseny volt ez.

Spanyolországban edzőtáboroznak a magyar triatlonisták

pen | 2012-02-07 | Nincs hozzászólás!

Január 27-én érkeztek meg az edzőtábor helyszínére, Almeriába a magyar triatlonosok, köztük az olimpiai kvalifikációban érdekelt Vanek testvérek és Kovács Zsófi, Rendes Csaba, a 2012-es Csillag Program kerettagok és több Héraklész Bajnok Program kerettag.

Három magyar triatlonos küzd a londoni kvótaszerzésért

pen | 2012-02-03 | 1 hozzászólás

A kvótaszerzésre legesélyesebb három magyar triatlonos, azaz Kovács Zsófia, illetve a Vanek-testvérek, Ákos és Margit keresztülutazzák a világot, hogy megszerezzék a kvalifikációhoz szükséges pontokat a londoni olimpiára.

Három magyar triatlonos áll kvótás helyen az olimpiai ranglistán

pen | 2011-12-10 | Nincs hozzászólás!

Az idei szezon befejeztével három magyar triatlonos, Vanek Ákos, Vanek Margit és Kovács Zsófia áll kvótát érő helyen a sportág olimpiai ranglistáján.

Triatlon: Világkupa futam Dél-Koreában

pen | 2011-10-20 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiai kvalifikációs versenyek 2011-es hajrájának következő futamát a koreai Tongyeongban rendezték szombaton. A férfiaknál az orosz Dmitry Polyansky remek futással nyert a spanyol Jose Miguel Perez és a belga Simon De Cuyper előtt. A nőknél a francia Jessica Harrison győzött, második lett az ír Aileen Morrison, harmadik a spanyol Zurine Rodriguez. Négy magyar versenyző is rajthoz állt.

Triatlon: Magyar bronzérem az ITU Világkupán Tiszaújvárosban

pen | 2011-08-15 | Nincs hozzászólás!

A tiszaújvárosi triatlon nagyhét programjában szerepelt a hétvégén a Jabil 1/3 Maraton, az ETU Junior Ek és az ITU Világkupa is. Ez utóbbin a férfiaknál Vanek Ákos bronzérme illetve Kovács Zsófia hetedik helye volt a legjobb magyar eredmény.

Triatlon: Sikeres magyar szereplés Edmontonban és Holtenben

pen | 2011-07-12 | Nincs hozzászólás!

Július 10-én vasárnap a kanadai Edmontonban rendezték a soron következő Triatlon Világkupát. Vanek Ákos hetedik lett, míg a nőknél Vanek Margit a 16. helyen ért célba. Fuchs Reni  szombaton a hollandiai Holtenben állt rajthoz a Gasunie Junior Európa Kupán, ahol harmadik helyen végzett.

Triatlon: Boronkay Péter világbajnok, Király Kristóf bronzérmes

pen | 2009-09-13 | Nincs hozzászólás!

Négyfős magyar csapat utazott az ausztrál VB-re, Gold Coast-ra, ahonnan két érmet is elhoztak a magyar triatlonisták. Boronkay Péter a paratriatlon TRI-4-es kategóriában világbajnok lett, míg Király Kristóf a junior férfiak mezőnyében bronzérmet szerzett.Tóth Zsófi az U23-as női mezőnyben 16. lett, míg Vanek Ákos az elit férfiak között a 46. helyen ért célba.

Triatlon: Holnap kezdődik a vb Ausztráliában

pen | 2009-09-08 | Nincs hozzászólás!

Holnap kezdődik a Gold Coast - ITU triatlon vb Ausztráliában. Az öt napos viadalon ideális idő várható ( 21-23 fok), az óceán vize 21 fokos. Az idei év legnagyobb triatlon rendezvényére 42 ország több, mint 6000 versenyzőjét várják a szervezők a 60.000 fős publikum mellett. Hazánkat Tóth Zsófi (U23), Boronkay Péter(Tri-4), Király Kristóf (Junior) és Vanek Ákos (Elit) képviseli majd.

Triatlon: Szoros befutó Koreában, Vanek Ákos 31. lett

pen | 2009-05-07 | Nincs hozzászólás!

A május 2-án Tongyeongban a Világbajnoki Szériasorozat részeként megrendeze nemzetközi versenyen a triatlon eddigi történetének egyik legszorosabb befutóját láthatta a közönség. Kahlefeldt és Docherty között csupán centiméterek döntöttek, az utóbbi javára. Az egyetlen magyar induló, Vanek Ákos a 31. helyen ért célba.

Triatlon: Vanek Ákos 21. lett a Triatlon Világkupa 2. futamán

pen | 2009-04-28 | Nincs hozzászólás!

Vanek Ákos a 21. helyen végzett a férfiak 42 fős mezőnyében a triatlon Világkupa-sorozat idei második versenyén, a japán Isigakiban. A nőknél testvére, Margit próbálkozott magyar részről, de a kerékpározás második körében technikai okok miatt feladta a küzdelmet. A fériaknál az ausztrál Atkinson, a nőknél a japán Juri Ide győzött.