Már 53 850 467 km-t sportoltatok

Egyetemista és főiskolás úszó OB

Bozót | 2013-11-25 | Nincs hozzászólás!

Ismét jelentős mezőny gyűlt össze az egyetemisták és főiskolások úszó országos bajnokságára (MEFOB): a Komjádi uszodában 24 intézmény 186 hallgatója versenyzett az érmekért – köztük megannyi válogatott klasszis is.
A férfiaknál Cseh László, a hölgyeknél Mutina Ágnes és Verrasztó Evelyn vitte el az aranyak többségét, de szerzett elsőséget Takács Krisztián és Financsek Gábor is.

Jakabos a 200 méteres női vegyesúszást is megnyerte

pen | 2012-03-12 | Nincs hozzászólás!

Jakabos Zsuzsanna harmadszor is a dobogó tetejére állhatott az egyesült államokbeli Columbusban rendezett Grand Prix-viadalon: a magyar versenyző a befejező napon a 200 méteres vegyesúszásban diadalmaskodott 2:11.98 perccel, amivel a világranglista negyedik helyére került.

Külföldi edzőtábor után és előtt a legjobb magyar úszók

pen | 2012-02-14 | Nincs hozzászólás!

Külföldi edzőtáborokból hazatérve ezen a héten itthon készülnek a legjobb magyar úszók, de ez az állapot átmeneti: néhány nap múlva ismét kirajzanak melegebb éghajlatra a válogatottak.

Rövidpályás úszó Eb - Éremtáblázat, magyar érmesek

pen | 2011-12-13 | Nincs hozzászólás!

A magyarok négy első, három második és öt harmadik helyezéssel hatodikként zárták a lengyelországi Szczecinben rendezett rövidpályás úszó Európa-bajnokságot.

Arany- ezüst- és bronzérmek a rövidpályás úszó Eb-n

pen | 2011-12-10 | Nincs hozzászólás!

Az úszók lengyelországi Szczecinben zajló rövidpályás Európa-bajnokságán már minden színű éremből gyűjtött szépen a magyar csapat. Cseh László 200 és 400 vegyesen is győzött. Verrasztó Evelyn 200 m vegyesen, testvére, Dávid 400 vegyesen lett ezüstérmes. Bernek Péter bronzzal zárt 200 m háton.

Tíz magyar úszik Európa színeiben Atlantában

pen | 2011-11-30 | Nincs hozzászólás!

A legkiválóbb magyar úszók közül hét férfi és három női versenyző erősíti majd Európa válogatottját az Egyesült Államok legjobbjai elleni, december 16-17-i atlantai viadalon - mondta el a hétfői "létszámellenőrzést" követően Kiss László szövetségi kapitány az MTI-nek.

Cseh László a rövidpályás OB-n is tarolt

pen | 2011-11-15 | Nincs hozzászólás!

Egy hét leforgása alatt két versenyen is kilenc győzelmet aratott Cseh László, a Kőbánya SC már most Londonra összpontosító versenyzője. Előbb az egyetemi úszóbajnokságon, majd az elmúlt hétvégén – már sokkal magasabb mércének megfelelve – az Európa-bajnoki válogatónak is számító rövidpályás országos bajnokságon bizonyította, hogy még mindig jól bírja a sorozatterhelést. Aranyérmeinek a számára büszke is lehet, valamivel kevésbé viszont néhány eredményére, amelyek még így is bőven elegendőek voltak az első hely megszerzésére.

Hétvégén rövidpályás úszó ob lesz Százhalombattán

pen | 2011-11-11 | 1 hozzászólás

Péntektől vasárnapig már negyedik alkalommal ad otthont a százhalombattai Kiss László Sportuszoda a rövidpályás úszó országos bajnokságnak.

Úszó ob: Kis Gergő remek ideje, Cseh három aranya

pen | 2011-06-23 | Nincs hozzászólás!

Kis Gergő a világ idei nyolcadik legjobb eredményét úszta 800 méter gyorson a 113. országos úszó-bajnokság szerdai nyitónapján, Debrecenben, ahol Cseh László három számban végzett az élen, Jakabos Zsuzsanna pedig olimpiai A szintet ért el 400 m vegyesen.

Úszás: Országos bajnokság száztizenharmadszor

pen | 2011-06-22 | Nincs hozzászólás!

Szerdától szombatig Debrecenben verseng a honi úszósport színe-java: négy napon át a cívisvárosban zajlik a 113. országos bajnokság, amelyet ezúttal is a néhai edzőóriás, Széchy Tamás emlékére írtak ki.

Úszás: Hétvégi magyar győzelmek Rómában

pen | 2011-06-20 | Nincs hozzászólás!

Hétvégén immár 48. alkalommal rendezték meg Rómában a  Trofeo Sette Colli elnevezésű nemzetközi úszóversenyt, ahol mondhárom napon szép magyar eredmények születtek.

3 magyar úszót hívtak meg az Európa-Amerika versenyre

pen | 2010-02-02 | Nincs hozzászólás!

Verrasztó Evelynt, Cseh Lászlót és Gyurta Dánielt is meghívták az Európa-Egyesült Államok úszóviadalra a brit szervezők. Manchester október 16-án és 17-én ad otthont a második alkalommal sorra kerülő versenynek.

Úszás: Magyar győzelmek a kétnapos usteri versenyen

pen | 2010-01-31 | Nincs hozzászólás!

Mutina Ágnes és Molnár Ákos két számban is győzött Usterben a rövid pályás felkészülési versenyen, ahol tiszteletét tette Rebecca Soni és Jessica Hardy is. Szintén elsőként csapott a célba Verrasztó Evelyn 200 gyorson, valamint Jakabos Zsuzsa és Verrasztó Dávid 400 vegyesen.

Úszás: Nyolc rövidpályás világcsúcs Manchesterben

pen | 2009-12-20 | Nincs hozzászólás!

Pénteken öt, szombaton újabb három rövidpályás világcsúcs dőlt meg a manchesteri úszógálán. A a Duel in the Pool elnevezésű versenyen az amerikai Julia Smit 200 m vegyesen 2:04.60 perccel csapott a célba, ezzel Verrasztó Evelyn bő egyhetes, 2:04.64-es rekordját adta át a múltnak.

Úszó EB: Verrasztó Evelyn világcsúccsal Európa-bajnok

pen | 2009-12-10 | Nincs hozzászólás!

Verrasztó Evelyn világcsúccsal lett Európa-bajnok 200 vegyesen az Isztambulban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság első versenynapján. Gyurta Dani két Európa-csúcsot is úszott 100 mellen és született négy országos csúcs is.

Úszás: Magyar csúcsok születtek Zágrábban

pen | 2009-11-22 | Nincs hozzászólás!

Gyurta Dániel és Verrasztó Evelyn is győzött legjobb számában a zágrábi Mladost 2009 versenyen. Mindketten országos csúcsot döntöttek, Evelyn kétszer is 50 és 200 méter gyorson. Verrasztó Dávid és Jakabos Zsuzsanna is nyertek.

Úszás: Rövid pályás országos bajnokság 2009, Százhalombatta

pen | 2009-11-17 | 1 hozzászólás

Cseh László 200 vegyesen megdöntötte az Európa-csúcsot (1:52.85), Verrasztó Evelyn áttörte a 4 percet 400 méter gyorson. Összesen 19 országos csúcs dőlt meg. Az éremtáblázat elején a Jövő SC-Veolia és a Kőbánya SC végzett 12-12 aranyéremmel, az összes érem tekintetében a Verrasztó-legénység vitte a prímet. Kiss László nem hivatalosan már kijelölte az Eb-re utazó csapatot, akiktől 3-4 aranyérmet remél.

Úszás: Magyar érmek és világcsúcs a moszkvai világkupán

pen | 2009-11-08 | Nincs hozzászólás!

A FINA-ARENA 2009-es Világkupa második, moszkvai fordulójában a Jövő SC-Veolia minikülönítménye két-két arany-, ezüst- és bronzérmetérmet, valamint egy világcsúcsot szállított. Ez utóbbi Verrasztó Evelyn nevéhez fűződik, aki 200 vegyesen 2:06.01-re javította minden idők legjobb eredményét. Bátyja 400 vegyesen győzött.

Úszás: Cseh és Hosszú Európa-csúcsot döntött

pen | 2009-07-30 | Nincs hozzászólás!

Cseh Laci új Európa-csúccsal került be a 200 méter vegyes ma délutáni döntőjébe. Hosszú Katinka 200 pillangón új Európa-rekorddal került döntőbe. Verrasztó Evelyn új országos csúccsal jutott be a 100 méteres gyorsúszás középdöntőjébe. Eddig 22 világcsúcs született.

Úszás: Hosszú Európa-csúccsal lett bronzérmes a vizes vb-n

pen | 2009-07-28 | Nincs hozzászólás!

Hosszú Katinka tegnap 2:07.46 perces Európa-csúccsal a harmadik helyen végzett 200 m vegyesen a a római vizes világbajnokságon. Verrasztó Evelyn 2:09.98-cal hetedik lett. Gyurta Dániel, Kis Gergő és a 4x100-as gyorsváltónk országos csúcsot, Bernek Péter korosztályos országos csúcsot ért el.

Úszás: Verrasztó Evelyn országos csúcsa Málagában

pen | 2009-04-05 | Nincs hozzászólás!

Verrasztó Evelyn (Jövő SC) sziporkázó 53.99 másodpercet repesztett 100 méter gyorson a spanyol bajnokság harmadik napján, Verrasztó Dávid 4:14.16 perces egyéni csúccsal megnyerte a 400 méter vegyest a második napon.

Úszás: Két nap alatt két országos csúcs a Budapest-bajnokságon

pen | 2009-03-28 | Nincs hozzászólás!

A Budapest-bajnokságon két nap alatt két országos csúcs is született: Verrasztó Evelyn (Jövő SC-Veolia) az első napon délelőtt, az előfutamok során megjavította (54.93) saját korábbi rekordját 100 méter gyorson, majd a délutáni fináléban még gyorsabban teljesítette a távot (54.61). Kis Gergő (RÁJA '94 Úszóklub) a második napon 3:46.86-os új országos csúccsal nyerte meg a 400 gyorsot.

Úszás: Remekeltek a Verrasztó testvérek Svájcban

pen | 2009-02-02 | 1 hozzászólás

Verrasztó Evelyn 200 méteres vegyesúszásban és 200 méter háton is győzött, Usterben, mi több, mindkét számban új versenycsúcsot is úszott. Evelyn testvére, Dávid 200 méter pillangón első, 400 méter gyorson pedig harmadik helyen ért célba.

Pekingi Olimpia: Hírek az olimpiai faluból

pen | 2008-08-01 | Nincs hozzászólás!

Napsütés, magas páratartalom, hőség a faluban, ahova már 150 nemzet sportolói beköltöztek. A magyar úszók már túl vannak az első edzéseken, Cseh László pedig az első doppingteszten is átesett.

Úszás: Cseh Európa-rekorddal, Verrasztó magyar csúccsal győzött

pen | 2008-06-16 | Nincs hozzászólás!

Cseh László új Európa-rekorddal nyerte a 400 méteres vegyesúszást és alig maradt el egyéni csúcsától 200 vegyesen hétvégén a Mare Nostrum sorozat Canet en Roussillon-i versenyén. Verrasztó Evelyn magyar csúcsot úszott 200 vegyesen.