Már 53 656 267 km-t sportoltatok

Ajánló - közösségi Spártai Százas szombaton a Szigeten

Bozót | 2015-11-27 | Nincs hozzászólás!

Ahogy az esemény leírásában olvashatjuk " Ez egy egyszerű 100 km-es futóverseny. Vagy, ha kevesebb megy, akkor annyi." Szombaton reggel héttől estig szeretettel várnak mindnekit a szervezők a Margitszigeten, aki futna az egész távon vagy egy részén, esetleg beáldozná szabadidejét a köz érdekében segítőként.

Ultrafutás - 100 km és 24 órás válogatottság feltételei 2016-ra

Bozót | 2015-10-22 | 6 hozzászólás

A 2016-os évben 2 világverseny megrendezése várható, így a MASZ Ultrafutó Bizottsága által korábban kiadott  Általános kijelölési kiírásban leírt kvalifikációs feltételek az idő rövidsége miatt módosításra, konkretizálásra kerültek. A bizottság közleménye alább olvasható.

Ultrafutás - Polyák Csaba és Makai Viktória győzelme 100 kilométeren

Bozót | 2015-10-19 | 2 hozzászólás

Október 17-én szombaton került sor az Ironteam Sportegyesület rendezésében az Optivita Ultrafutó Kupasorozat negyedik állomására a festői Velencei-tónál. A 2-4-6 órás futamok mellett újdonságként 100 kilométeren is rajthoz állhattak a kellőképp felkészült futók.

Ultrafutás - az "örök második" győzelme 100 kilométeren

Bozót | 2015-09-14 | Nincs hozzászólás!

Mint már beszámoltunk róla, az elmúlt hétvégén került megrendezésre a hollandiai Winschotenben az IAU 100 kilométeres világbajnokság. Az abszolút győzelmet a svéd Jonas Buud szerezte meg, aki az előző öt világbajnokságból négy alkalommal volt kénytelen beérni a második hellyel.

Ultrafutás - 100 km világbajnokság, magyarok nélkül

Bozót | 2015-09-11 | 14 hozzászólás

Szombaton kerül sor a hollandiai Winschotenben a 100 kilométeres ultrafutó világbajnokságra. Az eseményen sajnos idén nem vesz részt magyar válogatott, de a verseny érdekes lehet az ultra szerelmesei számára.

Ultrafutás - Zahorán Ádám sikere Lipcsében

Bozót | 2015-08-18 | Nincs hozzászólás!

Az előző éveknek megfelelően, idén is Lipcse adott otthont a bajor 100 kilométeres bajnokságnak, amelyre az elmúlt hétvégén került sor. A verseny végén magyar-német "koprodukciós" sikernek örülhettünk, a Németországban élő Zahorán Ádám lett a bajnok, német segítőkkel :)

Ultrafutás - Rudolf Tamás és Makai Viktória győzelme Kisbéren

Bozót | 2015-03-30 | Nincs hozzászólás!

Március 28-án, szombaton Kisbér adott otthont a 100 kilométeres ultramaratoni országos bajnokságnak. Az Emusport által rendezett futóeseményen a résztvevők Kisbér és Bakonysárkány között egy 16,67 kilométer hosszú, szintes körpályán futottak összesen 6 kört.

Felhívás - indítsuk együtt útjára a 100 km VB-re utazó magyar csapatot

Bozót | 2014-11-18 | 1 hozzászólás

Mint ismeretes, az IAU 2014 november 21-én Katarban megrendezésre kerülő 100 kilométeres Világbajnokságán  Magyarországot három fős csapat képviseli, akik szerdán indulnak Budapestről. Ezzel kapcsolatban, az alábbiakban Lukács Albert felhívását tolmácsoljuk.

Ultrafutás - 2016-tól kétévente lesz 100 km és 24 órás VB

Bozót | 2014-07-12 | 6 hozzászólás

Az utóbbi években a 100 kilométeres és a 24 órás világbajnokságok rendezése nagyon nehézkes volt, ezért a nemzetközi szövetség úgy döntött, hogy 2016-tól minden második évben rendezi meg ezeket a világversenyeket.

Zahorán János győzött a szerb ultrafutó-bajnokságon

pen | 2012-06-20 | 4 hozzászólás

Zahorán János nyerte a szerb ultrafutó-bajnokság 24 órás versenyszámát. A Palicsi-tó partján, egykilométeres körpályán rendezett viadalon a címvédő Zahorán 221 kilométert teljesített, ezzel nagy fölénnyel győzött.

Ultrafutás: Hétvégi magyar versenyek eredményei

pen | 2011-04-05 | Nincs hozzászólás!

Hétvégén rendezték a 6 órás országos bajnokságot Veszprémben, valamint a 100 kilométeres ultrafutóversenyt Kisbéren.

7. Nemzetközi Ultramaraton, Podgorica 2007

pen | 2007-04-17 | 4 hozzászólás

A 100 km-es ultramaratont Podgoricán immár hetedik alkalommal rendezték meg. Az itt következő részletes, képes beszámolót a verseny visszatérő résztvevője, iSTVán tollából olvashatjátok.