galagyuri 33 km Futás 2011-08-13-n 10:23-kor

02:30:50

33 km

04:34 p/km (13.13 km/h)

I. Szelidi tó futás. Első alkalommal megrendezett futó esemény, egész sok indolóval és ismerőssel. Jól éreztük magunkat. Cél a szimpla teljesites volt, lehetőleg nem megszakadva. Ez kb pont igy meg is törtenént. Elég sok csúszással indultunk, aztán a pálya nem az én műfajom volt, végig bokatörő földutak. Ilyen terepen nagyon nem szeretek futni. De a táj szép volt, lelkes szervezőkkel. Változatos is volt, az elején kis erdő majd nyilt mező. Ezek után újra erdősebb és egy hosszú nagyon bokatörő erdei szakasz. Utánna kis rét a nyaralók mellett végül a strandokon keresztül befutás és ebből 3 kör. Az elején beálltam egy 4 fős boly mögé, velük mentem pár kilométert, előzni se tudtam, nem volt hely. Aztán a szántóföldön szélesebb lett az út itt elhagytam a kis bolyt. Utánna szépen lassan előzgettem, bár nem sok 3 körös futó volt előttem.  A 2. kör úgy eltelt ahogy van, itt a kissrác volt a legnyagyobb élmény, aki vizipisztollyal le szeretett volna locsolni. Persze megálltam, had locsoljon, sőt a 3. körben már direkt kértem, jöjjön ki és adjon még 1 pacsit. A 3. körben már vártam a befutót és utánna fürdést a tóban...szuper volt. Összességében jó futás volt, jól mentek a lábaim is, kilométer megvan, az előző hétvégével az állóképességet megszereztem. Utánna nem sokat maradtunk, hazafelé bevágtam egy nagy adag McDonalds fagyit, shaket mindenfélét...

A táv lehet kicsit több sztem. Nem minden km jelzés volt a helyén, de a kiirások viccesek voltak az tuti. (Hortobágy 250km és társai)