galagyuri 21.12 km Futás 2012-06-10-n 11:00-kor

01:24:49

21.12 km

04:01 p/km (14.94 km/h)

K&H maratonvátó és félmaratont is futottam. Ma a célom Patrik egészségére egy kemény 7km, lehetőleg legjobb idővel ezen a pályán, és mellette egy edzés félmaraton. Nagyszerű csapatban voltam, Szárnyaszegett Ólómmadarak. Igaz és se szárnyaszegettnek nem érzem magam a héten, se ólommadárnak a reggeli 70,2kg-val, de a sporttársak hozzáálása példaszerű. Csak az eredmény számít. Alibi nincs. Összeraktuk a sorrendet, na ekkor kezdtem idegeskedni...:o) Első futónk Storcz Botond 3x olimpiai bajnok, akinek én nyulaztam, hogy mint 2. futó legyen botom. Boti úgy kezdett, hogy 500m múlva még épp a felvezető autó mögött mentünk, csak eztán kezdtek megelőzni azok a futók, akiket máskor sose látok. 3km körül már lassúltunk, innen kellett a biztatásom. Botit ma kihajtottuk keményen. A tervhez képest 30mp-el hamarabb ért be. Mozgó rajtból indultam az én körömre, amit igyekeztem minnél erősebben megfutni. Neki is kezdtem egy 3:27-el, de éreztem a Botond féle bemelegítés nem volt a legjobb...A 2. és 3. km nem is lett jó, ellenben jó szenvedős, de aztán összekaptam magam, hiszen ma komoly célom volt. Az utolsó 3km már újra a terven belül, így sikerült amit terveztem, az eddigi legjobb K&H köröm és a csapat legjobb idejét futottam. Úgy érzem tudnék ennél jobbat is, ilyet edzésen futok, de ma a körülmények miatt nem ment gyorsabban. Ekkor jött a ráadás, futhattam egy levezető kört Szekeres Feri bá csapattaggal (1947-es születésű, az 1974-es római Eb 6. helyezettje, maratoni egyéni csúcsa 2:12:35). 1km után összeszedtem magam és igyekeztem biztatni őt. Nagyon szépen futott, nagy megtiszteltetésnek éreztem. Jó volt ilyen nagy sportemberekkel futni, és ráadásul én segíthettem őket.

Nagyon jó kis futás volt, nagyon nagyon sok biztatást kaptam, ami ma hihetetlen jólesett, ezúton is köszönöm! Nagy élmény volt. A végére igaz nagyon beállt a hátam, ahol félévente megfájdul a gerincferdülésem, úgyhogy kell pár nap pihenő.

Ezzel a tavaszi versenyszezon vége, jöhet a felkészülés!