Da Martian csapatsport

2009.11.16 Hétfő, 21:45:00

00:40:00

Üzleti Kosár A Liga. Nike - Basketball World - BSC Oilers: 35:20 (2:1, 8:6, 9:5, 16:8) Az első negyedben A-ligában ritkán látható góltalanságot tapasztalhattunk, a Nike egy kétpontost, míg a BSC Oilers egyetlen büntetőt értékesített, így 2-1 arányú vezetéssel zárták a nyitó 10 percet a fehérek. A második negyedben aztán mindkét csapat kicsivel jobban célzott, de ez a játékrész sem hozott pontzuhatagot, ezt az etapot 8-6 arányban nyerte a Nike, így a félidőre 10-7-es vezetéssel mehettek. A térfélcsere után is ilyen maradt a játék képe, 20% körüli pontossággal céloztak a csapatok, a Nike azonban labdaszerzéseinek és jobb lepattanózásának köszönhetően többször kísérletezhetett, így ezt a negyedet is megnyerték, és 19-12-vel várhatták a zárást. A befejező 10 percre aztán a dobószázalékuk is feljavult, így tovább növelték előnyüket, a BSC Oilers pedig hiába tett meg mindent az eredmény szorosabbá tételére, nem jártak sikerrel. A vége 35-20 arányú Nike-győzelem lett, a meccs legjobbja a magassági fölényét jól kamatoztató és így 12 pontig jutó Gehl volt. Nem indult jó előjelekkel a mérkőzés. Az előző héten mellőzött játékosok ugyanis a bocsánatkérő e-mail ellenére megkerestek a meccs előtt, hogy kiszállnak a csapatból. Hosszas beszélgetés után sikerült meggyőzni őket hogy egy rossz mérkőzésből ne vonjanak le messzemenő következtetéseket, így szerencsére végül maradtak. Ez az előzmény azért megadta a negatív alaphangulatot. Amit tetézett a katasztrofális első negyed. A védekezésünk remekül működött, de hiába tömtem a centereket labdával, a palánk alól ezúttal minden kimaradt. Lelki szemeim előtt láttam az újabb szemrehányó tekinteteket, hogy szoros meccsen esetleg megint nem fogunk tudni rendesen cserélni. Aztán bemelegedtünk, beindult a henger, és önzetlen, szép csapatjátékkal szépen kezdtünk elhúzni. Bár még mindig sok hibával játszottunk, gondoltam jó példával járok elöl, és inkább leülök, játszon mindenki, aztán ha esetleg baj van még lesz egy félidő a javításra, minthogy egy szoros végjátékban kelljen esetleg a legjobb ötösből valakit lehozni. Nehéz dolog, hogy a játék mellett még erre is figylenem kell de ez a bajnokság így fog telni! A cseresor játékát sikeresen kibekkeltük, mostmár nem érhette szó a ház elejét, így már csak arra kellett figyelni, hogy megnyerjük a meccset. Bár továbbra is sok ziccer kimaradt, a csapatjátékban mindig megtaláltuk az üres embert, így a 3. negyed végére azért nagyjából eldőlt a meccs. Nagyon szépen járattuk a labdát, nem egy ember szórta meg magát, hanem szépen elosztottuk a kosarakat. Ugyan csak 6 pontot dobtam, de nem nagyon érdekelt, mert ebben a szezonban most fontosabb, hogy a csapat nyerjen, a pontkirályi címtől ezúttal őrült messze vagyok, meg nem is megy úgy a játék ahogy tavaly, így inkább a többieket szolgáltam ki asszisztokkal. Majd amikor egyértelmű lett hogy nem kaphatunk ki, inkább megint leültem, hogy játszhasson mindenki, tudtam hogy lesz még ennél szorosabb mérkőzés is. De szerencsére a végjátékban már feladta az ellenfél, nekünk meg már szinte minden sikerült, így gond nélkül behúztuk a találkozót. Ez is olyan meccs volt, ahol majdhogynem félgőzzel is nyerni tudtunk. Jól ment a játék, nem kellett összetörnöm magam, hanem inkább okosan a többieket helyzetbe hozva igyekeztem hasznos lenni. De valahogy vissza kellene csempészni a hajtást és a tüzet a játékomba, mert ez így kevés lesz a komolyabb ellenfelekkel szemben, meg az NB2-ben is. Mondjuk edzés nélkül nem fog menni!