Da Martian csapatsport

2009.01.07 Szerda, 21:42:00

00:40:00

Üzleti Kosár A Liga. Nike All-Stars - BKV 66:39 (9:8,22:9,22:10,13:12) A Nike All-Stars találkozott a BKV Zrt együttesével a Sportmax 2 csarnokban. Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, Mándoky kosaraival tartotta a lépést a vendég együttes Kalovitsékkal. Beindult a hazai gépezet a második negyedre, mindenki kivette a részét a pontgyűjtésből, míg a fehérek részéről elvétve érkezett válasz. A térfélcserét követően folytatódott a nagy különbségű játék, Da Martianék már húsz pont fölötti előnyre tettek szert szervezett játékukkal. A végjátékban Bohoni Gabriella tripláit csodálta mindenki, melyek egy pillanatra visszahozták a BKV reményeket, Kalovits azonban rendre intette társait, és az utolsó negyedben sem volt kihagyás a Nike All Stars részéről, így meggyőző különbséggel hozták a mérkőzést. Kezdésnél az egész csapat év eleji formát mutatott lomhán mozogtunk, nem tolódott a zóna, nem értünk ki a dobásokra, így könnyű kosarakat kaptunk, míg támadásban rendre kimaradtak a helyzetek. 5 perc után kezdtünk ébredezni, összeállt a védekezés, rengeteg labdát szereztünk, amikből könnyű ziccereket dobáltunk, felállt védelem ellen pedig a centerek 2-3 védő mellett is begyötörték a kosarakat. Hamar elhúztunk több, mint 20 ponttal, de csere nélkül a végére elfáradtunk, már nem értünk oda a kinti dobásokra, így kaptunk 6 triplát, de ez már csak arra volt elég az ellenfélnek, hogy tartsa velünk a lépést és ne húzzunk el még jobban. 15 pontot dobtam, annak ellenére, hogy még mindig pocsék a dobóformám. Zóna révén hiába próbáltam hajtani, mivel a társak gyakran nem segítettek, elég sok kosarat kaptunk fentről. A dinamika már sokkal jobb volt, mint tegnap, rengeteg indítás ziccert dobtunk. Bár cserénk nem volt, mégis meglepett hogy már 30 perc játék után így elfáradtam. Az első és az utolsó 5 percet leszámítva szépen, okosan, taktikusan és önzetlenül játszottunk. Három győzelemmel veretlenek vagyunk a legerősebb A Ligában, én pedig jelenleg a pontdobó lista 4. helyén állok. Picit kár, hogy 20 pontos vezetésnél is veszekedtünk egy-egy bekapott kosár után, mégis hasznos önbizalomgyűjtő, rutinszerző és felzárkóztató meccs volt ez a hétvégi bajnokira!