Da Martian csapatsport

2009.11.25 Szerda, 21:45:00

00:40:00

Üzleti Kosár - A Liga: Morgan Stanley - Nike - Basketball World 32:40 (7:11, 13:12, 4:9, 8:8) Az első negyed végére 4 pontos előnyt gyűjtött a Nike, amiből a második játékrészben egyet ledolgozott a Morgan Stanley, így 23-20-as Nike vezetésnél cseréltek térfelet a csapatok. A harmadik negyedben a Morgan Stanleyből csak Helli talált be, a Nike csapatát pedig Orbán vette a hátára, így megnyugtató, 8 pontos előnnyel várhatták a fehér mezesek a záró 10 percet. A befejező negyedet döntetlenre hozták a csapatok, így a végén 40-32 arányban győzött a Nike. A meccs legjobb dobója Kaposi volt, aki 14 pontig jutott, de kiemelendő az is, hogy rengeteg labdát szerzett. Az előző hetihez hasonló mérkőzést játszottunk minden szempontból. Nem volt annyira katasztrofális a kezdés, de jobban is kellett hajtanunk a győzelemhez. Tudtuk, hogy az ellenfélnek egy nagyon jó játékosa van, csak nem tudtuk ki az. De hamar kiderült, miután dobott rögtön 5 pontot. Azonnal átvettem, és fénykoromat idéző védekezéssel onnantól a meccs végéig a 20 pontot átlagoló játékos mindössze két kosarat tudott szerezni. Mivel támadásban ezúttal sem sziporkáztunk, így ez is nagy szerepet játszott a győzelemben. Hiába dobtam újra a szokásosnál kevesebb pontot, mégis igen hasznos volt a játékom. Az ellenfél legjobbjának hatástalanítása mellett elég sok labdát is szereztem, így indítással dobtunk könnyű pontokat, ezúttal ennyi elég volt a győzelemhez. Ebben azért főleg Mikey parádézott. A cseresort most is bátran játszathattuk, mert végig megnyugtató előnyünk volt, és most is tudták tartani az eredményt. A legjobb csapatok ellen ez a teljesítmény még mindig kevés lesz, de behúztuk az újabb meccset, és így a tabellán felléptünk a második helyre. A saját játékomat tekintve bíztató, hogy ezúttal végre fel tudtam pörögni, méltó ellenfelet találtam, akivel keményen dolgoznom kellett, így a megszokott hajtós erőszakos játékstílusom visszatért. Remélem ez a későbbiekben is megmarad, és egy bátrabb és pontosabb támadójátékkal párosulva hamarosan újra a tavalyi formámban játszhatok.