Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 265 719 km-t sportoltatok

A Sportorvos válaszol...

Létrehozta: futor  |  2008-07-29 08:06:23-kor

Üdv barátaim! Bizonyára mindenki élt át olyan időszakot, amikor aktuális problémáját, betegségét nem tudta megfelelően kezelni esetleg felismerni.Orvosaink nem értenek a sportorvosláshoz -tisztelet a kivételnek-  sportorvoshoz menni pedig nem mindig van idő. Ekkor jött egy régi futótárs aki felvilágosított bennünket, hogy ez milyen bagatel probléma és ilyen meg ilyen egyszerű megoldás van rá.Ez a topic arra szolgáljon, hogy segítsünk egymáson, legyünkegymás "sportorvosai".

Természetesen ez csak segítség legyen, ne helyettesítse az orvosi sportorvosi kontrollt.

monique 2014-03-21 00:41:23 | 682
monique képe

nem, nem óvatoskodok. addig nyújtom amíg érzem h nagyon nyúlik. nem megy ennél jobban. ezért érdekelt a technika, ezeket én csak élőben tudom elsajátítani, video túlságosan "2D".



Előzmény: Bozót (677)  
Bozót 2014-03-20 23:00:44 | 681
Bozót képe

Bevallom, nagyon nem merültem el a karatéban, a tkd-t is csak éppenhogy kapisgálom egyelőre, de amennyit eddig láttam-hallottam-olvastam, az alapján különösen a karatéra és hasonló nagyon tradícionális iskolákra igaznak tűnik, hogy a test gyötrése, szinte önkínzás a kívánatos. Természetesen maguk a gyakorlatok - néhány kivétellel amelyek tényleg szinte kínzások - általában abszolút korrektek, csak a végrehajtás módja, gyakorisága, intenzitása, a Mesterek explicit és ki nem mondott elvárása teszik durvává. Természetesen tévedhetek is, ahogy említettem, első kézből kevés egyelőre az infóm :)



Előzmény: halzoli (680)  
halzoli 2014-03-20 19:58:38 | 680
halzoli képe

No, érdekelne, miből szürted ezt le, említenél példát? Csak mert én köszönhetem saját tapasztalatlanságomnak a problémám, a küzdősportok nyújtó, bemelegítő gyakorlatai szerintem semmiben sem térnek el az egyéb sportok ngyakorlataitól, mivel a lényeg ugyanaz. De lehet rosszul tudom ezt is. :)



Előzmény: Bozót (676)  
halzoli 2014-03-20 19:56:25 | 679
halzoli képe

Kevesebbet, mint gondolnád, a lényeg, hogy lazán elkezded, és mindn lendítésnél próbálod feljebb, és feljebb.

Viszont érdekelne, mit ajánlasz, ha megint elkezdem a futást, hogy építsem fel a heti kilómétereket?  Hátha a te módszereddel elkerülhetem az ismételt túlterhelést. Gondolom van tapasztalatod, ha már futottál maratont, nekem az még csak c élom, eddig csak 8 félmaratonom van. Köszönöm, ha megteszed :)



Előzmény: monique (675)  
oszanna 2014-03-20 19:06:34 | 678
oszanna képe

Alapból én se voltam sosem hajlékony(sőt...), de mikor belevetettem magam a futásba, a nyújtások száma is megnőtt, így tudtam spárgázni, nem is kellett hozzá sok idő, hogy sikerüljön. Egy ideje viszont már kissé elhanyagoltam a nyújtást, lusta is voltam meg húzódást nem akartam nyújtani, így most megint nem vagyok annyira hajlékony, most nem/alig menne a spárga, a kezem csak szenvedve tudom lerakni, pedig régebben még ment az is simán... :/ Szóval tényleg lehet fejleszteni, nemcsak adottságon múlik. :)



Előzmény: Bozót (677)  
Bozót 2014-03-20 08:21:24 | 677
Bozót képe

egy event volt, már levette sztem. Nem is annyira érdekes, csak maga a sztori, hogy tényleg mennyit fejlődött tök merev kezdő létére.

 

Persze, nem vagyunk egyformák, lehet neked több idő kell, de ha minden futás után nyújtod, sztem már messze le kéne érjen a tenyered simán. Talán túl óvatos vagy .... 

 

van egy jó youtube channel is, elasticsteel 



Előzmény: monique (674)  
Bozót 2014-03-20 08:18:54 | 676
Bozót képe

Na igen, azért a karate nem feltétlen az óvatos, egészséges nyújtásról-erősítésről híres :P 

 



Előzmény: halzoli (673)  
monique 2014-03-20 03:23:55 | 675
monique képe

én gyerekként sem voltam hajlékony. nővérem még járt tornára ahol nyújtottak, spárgázott, stb. én ebből is kimaradtam sajnos. 

 

köszi még 1x neked is, ez a láblendítős is érdekes! majd kipróbálom. bár wow, fejmagasság fölé, ahhoz is dolgoznom kéne még sztem :P



Előzmény: halzoli (673)  
monique 2014-03-20 03:21:52 | 674
monique képe

nem láttam. van linked az fb-s oldalhoz?

 

én heti 4-5x futok ugye, minden egyes futás után kb 10 percet nyújtok, annak a fele a combhajlítót célozza 2 féle gyakorlattal - meg amit még azok a gyakorlatok nyújtanak :). 

 

szerintem nekem nem lenne 10 nap elég, de tudod mit? ha jársz Bp-en, fussunk össze és megmutatod a jó technikát, hátha csak az hiányzik :DD

 

de komolyan, én nyitott vagyok erre, szóval csak szólj ha van kedved / ráérsz vmikor / stb. :P

 

köszi amúgy, ez tényleg érdekes



Előzmény: Bozót (671)  
halzoli 2014-03-19 22:27:10 | 673
halzoli képe

Nekem könnyedén ment a tenyér lerakás, nem volt gond , és nem kellett a fejet rángatnom, idióta aki úgy csinálja. persze évek alatt, vagy nem is tudom hogy alakult ez ki, korán kezdtem, talán 15 évesen, karatemániás voltam, és úgy gondoltam elengedhetetlen hozzá a spárga, és hasonló lazaságok.:)

Napi szinten gyakoroltam, eleinte nagyon fájdalmas volt, míg nyúltak a "dolgok", de aztán már később bemelegítés nélkül is ment bármikor. Csak mivel hiányosak voltzak ismereteim, és csak magam feje után csináltam,kimaradt a derekamnak az ellenkező irányba történő hajtogatása. Így 3 éve, 34 évesen le kellett mondanom az egészről, bár igazából nem vettem észre eddig a hiányát. Manapsdág a combhajlítót csak úgy nyújtom, hogy állásból lábat lendítek mondjuk 3x 20 at, úgy jól fejmagasság fölé, nyújtott lábbal, ez elegendő szerintem.



Előzmény: monique (668)  
Bozót 2014-03-19 12:40:23 | 672
Bozót képe

Mármint Facebook-on nem tudom, láttad-e ... :)



Előzmény: Bozót (671)  
Bozót 2014-03-19 12:39:43 | 671
Bozót képe

Nem tudom, láttad-e, az egyik DK-s srác elkezdett egy ilyen kihívást, hogy - talán 100 nap alatt - eléri a lábujját. Naponta pár percet szánt rá, de tényleg minden nap. Túlsúlyós, középkorú, nem hajlékony, ott kezdte, hogy talán épp a térde alá ért és asszem 10nap se kellett, hogy elérje a lábujját lehajolva. Igazából nála is az volt a lényeg, hogy megértette a technikáját és nem erőlködött rossz irányba.



Előzmény: monique (668)  
monique 2014-03-19 03:42:28 | 670
monique képe

ok köszi neked is; nem érzem h a fejem erőltetném le, azt nem mozgatom :) az izmok szép lassan engednek, tényleg észrevehetően jobban, mint 2-3 éve. lassan nyúlik, nem sietek.



Előzmény: Bozót (666)  
monique 2014-03-19 03:28:29 | 669
monique képe

...illetve téged arról kérdeztelek h van-e kímélő verzió, de akkor az gondolom csak annyi h homorítok is az előrehajolás után :)



Előzmény: halzoli (665)  
monique 2014-03-19 03:27:52 | 668
monique képe

azt nyilván tudom, mi az előrehajolós nyújtás, csinálom minden futás után, mert kell a combhajlítónak a nyújtás és utcán általában nem megoldható a hanyattfekvős verziója :)

 

én abban a hozzászólásban csak arról érdeklődtem, hogy a helytelenül végzett verzió elvileg milyen, már azon tábor szerint, amelyik szerint van helyesen végzett formája is. :)

 

mondjuk én nem tudom lerakni a tenyeremet, az tuti, az ujjaim se érnek le a földig, sőt, de haladok, már majdnem elérem a bokám tetejét az ujjaim végével... :)



Előzmény: halzoli (665)  
monique 2014-03-19 03:24:46 | 667
monique képe

hát, annyira nem jó ha a heti km-szám fele 1 futás. de persze ha csak 3-ra van időd valamiért, akkor szegény ember azzal főz amivel van :)

 

a homorítós tippet köszi.



Előzmény: halzoli (663)  
Bozót 2014-03-18 21:23:05 | 666
Bozót képe

Görbe háttal végezve, a fejet erőltetve a lábhoz biztosan nem egészséges. A mozdulat a csípőből indul, az kell billenjen, a hát olyan egyenes amennyire lehetséges. Amíg a csípő nem laza és a térdhajlító/hátizmok nem engednek, felesleges a fejet rángatni a térdhez.



Előzmény: monique (662)  
halzoli 2014-03-18 21:11:53 | 665
halzoli képe

Ejj, de szétszórt vagyok, tehát az előrehajolós nyújtás: Lábad összezárod állásban, nyújtva, és szép lassan előrehajolsz, tenyered a lábfejek előtt a földre rakod, homlokod a térdedhez érinted, néhányszor  egymás után. Ennyi.



Előzmény: monique (662)  
halzoli 2014-03-18 21:09:39 | 664
halzoli képe

Ja, egyébként van edzésnaplóm, csak nem itt, két helyre nem akartam írni. Trainingspeaks-es....



Előzmény: monique (661)  
halzoli 2014-03-18 21:05:16 | 663
halzoli képe

Noshát :) : nem a párezer forint miatt próbálkoztam a technika váltással, hanem mert mindenhol azt írják, hogy kímélőbb, és energiatakarékosabb. S mivel nekem már 3.-szor jött elő a probléma abban láttam az esetleges megoldást.

Cipőt eladni nagyon nehéz, megtartom kerékpározni, stb.

Mivel ezen kívül nekem sosem fájt semmim, nincs nagy tapasztalatom az orvoslást illetően. Mostanra végérvényesen beláttam, hogy fájdalommal futni értelmetlen.

Nem tudom mit értettél rosszul, de heti 3 futás bőven elegendő egy maratoni felkészülésre, valamint a hétvégi hosszúak megfutására, a hangsúly a türelmes távnövelésen van, amit én nem tartottam be valószínűleg. 

Ha heti 2x futok 13-15 km-t, attól nyugodtan lehet futnom hétvégén 30 at, feltéve, ha nem egyből a 20 után akarom következő hétvégén.

Előrehajlós nyújtás önmagában természetellenes, semmikép nem nevezhető egészségesnek, viszont ha utána hátrahajolsz, azaz homorítasz , ellensúlyozod a hatását, így elvileg nem lehet gond, és nyújthatsz. na én viszont ezt sosem tettem.



Előzmény: monique (661)  
monique 2014-03-17 23:37:17 | 662
monique képe

bocsi, h még egy hozzászólást betolok :), de ez lemaradt: leírnád a helytelenül végzett "előrehajolós" nyújtást is?



Előzmény: Bozót (658)  
monique 2014-03-17 23:32:26 | 661
monique képe

noshát... a véleményem, a 28 ezres cipőt inkább el kell adni vmivel csökkentett áron, futóstílussal nem kísérletezünk párezer Ft megtakarítása végett. sajnálom, hogy ezt keserű tapasztalatból tanultad meg :((

 

amúgy, ha állandósul 1 enyhe fájdalom, akkor vissza kell venni a terhelésből legalább addig, amíg határozottan el nem kezd javulni. (távok rövidítése, illetve tempó lassítása.)

 

a futótársad azt komolyan gondolta, hogy fájdalomra 20km ráfutása majd segíteni fog?!?! egy rövid félórás nagyon laza kocogás segíhet néha (sérüléstől függően!), de 20km biztos h nem fog!

 

azt jól értettem, hogy heti 3 futásból csinálsz 30km hosszút? az nem túl szerencsés. bár nem tudom hogy mennyire erős tempó neked az 5:15, nincs publikus edzésnaplód :)

 

gyors jobbulást!



Előzmény: halzoli (655)  
monique 2014-03-17 23:24:31 | 660
monique képe

köszi, de konkrétan azt kérdeztem, hogy "combhajlítót nyújtani előrehajolva porckorongot kímélő módon". vagy olyan nincs, bárhogyan is csinálnám? csak mert úgy tűnt korábbi hozzászólásokból, hogy számít a technikája ennek a nyújtásnak.



Előzmény: halzoli (654)  
monique 2014-03-17 23:23:32 | 659
monique képe

úgy tudom a nyújtott lábas előrehajlítós ott az alul levő hátizmot is hivatott nyújtani, vagy rosszul emlékszem és vmi más izomról van szó? nem tudom a nevét pontosan, úgyhogy igencsak pongyolán fogalmaztam meg, melyik izomra gondolok.

 

és igen, a hanyattfekvős a legspecifikusabb nyújtás combhajlító nyújtására, ezt máshol is olvastam és tapasztalat is. :)



Előzmény: Bozót (656)  
Bozót 2014-03-15 18:22:19 | 658
Bozót képe

Csak a hiányos állítással vitáztam. Az előrehajlós nyújtás nem káros ha helyesen végzik. Természetesen a görnyedt, hanyag tartás, sok ülés, túlsúly, helytelen emelés technika, csak egy irányban végzett erősítő vagy nyújtó gyakorlatok, szélsőséges munka vagy versenyterhelés, stb, stb együtt bizonyosan károsan terhelik a gerincet és hozzájárulnak a sérv kialakulásához. 



Előzmény: halzoli (657)  
halzoli 2014-03-15 12:44:01 | 657
halzoli képe

Azt is megfigyelted, hogy a jógában rengeteget hajlítják ellenkező irányban is a gerincet, és csípőt, ezzel ellensúlyozva az egyoldalú terhelést? Ne velem vitázz, hanem az orvosokkal, akik az egyoldalú, rendszeres hajlítást ellenzik, mint pl. ha valaki állandóan előrehajolva emel, görnyedten ül, stb., és még hozzá csak előrehajolva nyújt,  (mint én )így csak egyirányba terheli a porckorongot, és az hosszú évek alatt bizony kinyomódik a gerinccsatornába. Amiket csinálok gyakorlatokat a gerincre, azok részben jógából ismertek, és főleg gerincnyújtásból és homorításból állnak, tehát ellenkező irányú hajlításokból. Ennek köszönhetően, megszűntek a problémáim, viszont nem fogok előrehajlást csinálni többet az biztos.



Előzmény: Bozót (656)  
Bozót 2014-03-14 23:47:23 | 656
Bozót képe

A jóga legtöbb irányzatában is rengeteget csinálják, mégse találkoztam porckorongos jógival. A gátülést sokkal több helyen kritizálják... 

De a földön fekvős a legjobb ha a térdhajlítót akarod kifejezetten nyújtani, ez igaz. De a nyújtott lábas előrehajlás nem csak erről az izomról szól szerintem. 



Előzmény: halzoli (654)  
halzoli 2014-03-14 00:22:46 | 655
halzoli képe

Naszóval, a telet végigfutom kb. így: kedd 12-15km egyenletes, max. 160-as pulzus, csütörtök intervall 2km laza 150-es pulzus, majd 8x400 méter 170körüli pulzus, ami a 6. ismétlés után akár 175-re is felmegy, 1 perc lassú pihenőkkel, majd 2km levezetés, ahol visszaáll a pulzus 155 körülire. Szombaton egyenletes tempójú 18-22km max. Ez így gyönyörűen működik minden télen, már 3. éve. (korábban decembertől márciusig nem futottam).

Aztán ahogy jönnek a plusz 5-8 fokok, hétközben marad a megszokott edzés, vagy a keddi helyett 15km dombfutás van, ott nem nagyon nézek pulzust, de hétvégén 2 hetente emeltem ha jól emlékszem 2-3 km-t, és 30km-nél jött elő tavaly is a cs.h.gyulladás. Idén futottam januárban egy kellemes 25km-eset, majd rá egy hétre egy 22km-eset, 5:15-ös átlagkilóméterekkel, semmi gondom nem volt. Aztán vettem a Saucony Ride 6-ost, és már a 10km intervall után fájt a forgom, és éreztem a két sípcsontom, másnak egy lazára kimentem, ugyanaz. Akkor kezdtem variálni  atalajfogást, nem akartam kukába rakni a 28 ezres cipőt. Mellette van egy szintén új Asics Pulse-5, abban nem fájt semmi. Elkezdtem 4-5 km-eket futni, próbálva talajközéppel, elejével földreérni, vádlim be is állt szépen, és állandósult a bal sípcsonti enyhe fájdalom. Szombathelyen még futottam egy 10km-es terepversenyt Asicsban, nem volt gond, aztán megint 6km a sauconyban, újabb, helyesnek mondott technikával, ekkor már fájt rendesen, ekkor futótársam mondta fussak rá egy 20ast, tudtam hülyeség, de ráfutottam, utána 3-4 napig egylábon sántikáltam, de ma is fáj még járás közben, 6 hét elteltével, futás szóba sem jöhet. Viszont már nagyon unom...."Röviden" ennyi.



Előzmény: monique (653)  
halzoli 2014-03-14 00:09:20 | 654
halzoli képe

Pl. gátülésben előrehajlás, vagy egylábon állva, másikat nyújtva feltenni edzőpartner vállára, aki guggol, majd szép lassan feláll. Mivel a földön lévő lábhoz képest nem dől jelentősen előre a csípő, sokkal kíméletesebb a porckorongnak. De pl. Pilatesben is van egy olyan gyakorlat (direkt porckorongosoknak), hogy hanyatt fekve egyik láb nyújtva, másik emelve, ameddig megy, és a tanár rá is segít még. Lehet kételkedni abban, amit írtam, de nekem nagyban közrejátszott a kinyomódás kialakulásában, kb. 20évig szinte nap mint nap így (is) nyújtottam, küzdősport miatt, nem okozott gondot a francia, és angolspárga sem, még így 30 felett sem. DE értelme nem sok volt amúgy. Szerintem bármelyik neurológus sikítva tiltakozna a nyújtottlábas talajérintés ellen. :)



Előzmény: monique (652)  
monique 2014-03-13 19:06:47 | 653
monique képe

igen, már emlékszem h idén a technikaváltás is beleszólt a dolgokba.

 

de azt találtam érdekesnek, hogy korábbi években is tavasszal van a probléma.

 

milyen gyorsan emelsz heti km-számot? tudnál példaheteket írni? tehát pl. 50km-60km-70km? vagy ennél azért konzervatívabban? :)

 

és a hosszúfutás távját milyen gyorsan emeled?



Előzmény: halzoli (647)  
monique 2014-03-13 19:05:28 | 652
monique képe

egyébként azért érdekelne, mert nemcsak h nagyon kötött ez az izmom (is), hanem kifejezetten szükség van a nyújtására 1 bizonyos sérülés elkerülése végett



Előzmény: halzoli (646)  
monique 2014-03-13 19:04:13 | 651
monique képe

akkor hogyan kell combhajlítót nyújtani előrehajolva porckorongot kímélő módon? érdekelne :) köszi



Előzmény: halzoli (646)  
Czeglédi Ferenc 2014-03-13 17:19:23 | 650
Czeglédi Ferenc képe

Előfordulhat olyan végtelenül egyszerű ok is, hogy túl szorosan kötöd meg a cipődet, mivel a láb futás közben nagyon picit megduzzad, ez is okozhatja a problémát, ill lehet, hogy a cipő picit kicsi. Nagyon sok embernek az egyik lába hosszabb, mint a másik (pl nekem is) nem sokkal csak pár mm-rel.

Reméljük, hogy ez okozza a problémát, és nincs valamilyen más probléma a háttérben!

Szurkolok, hogy csak ennyi legyen a probléma!



Előzmény: ilmigliore (649)  
ilmigliore 2014-03-13 16:07:47 | 649
ilmigliore képe

2-3 hete futok 4-5 km-t, de minden alkalommal 4km körül el kezd zsibbadni a bal lábam. mitől lehet?

 
halzoli 2014-03-13 12:03:11 | 648
halzoli képe

Köszönöm, nekem sem idegen a téma , gondolkodással sokminden elérhető, erre talán én vagyok az egyik jó példa, tudnék mesélni, és bizonyítani :)



Előzmény: Haladjunk (642)  
halzoli 2014-03-13 12:01:03 | 647
halzoli képe

Igen, ilyenkor kezdem emelni a távot, kezdem a maratonra készülést, de idén, mint korábban írtam, egy új fajta cipő miatti technikaváltás próbálkozással kezdődött, amire futótárs tanácsára idióta módon ráterheltem direkt.



Előzmény: monique (644)  
halzoli 2014-03-13 11:58:33 | 646
halzoli képe

Épp ezaz, ha egyenes tartással csípőből hajolsz előre, akkor a 4-es 5-ös csigolya nyilik a legjobban, és nyomodik a porckorong kifele. Sajnos általános tévhit ez, még az én gyerekkoromban is így kellett nyújtani az iskolában. De anatómiailag levezette nekem  több orvos is, és bizony káros ez, és felesleges. Nem a homlok cibálásról van szó, hanem hogy  olyan laza a hátsó comb, hogy engedi, hogy homlokkal elérd a térded, és tenyérrel érintsd a talajt, nyújtott zárt lábak mellett.



Előzmény: Bozót (643)  
monique 2014-03-13 03:43:39 | 645
monique képe

az lehet, az is lehet túl gyorsan futottad, vagy nem pihented ki utána eléggé.



Előzmény: halzoli (630)  
monique 2014-03-13 03:42:47 | 644
monique képe

furcsa, h tavasszal jön elő. ilyenkor előtte van terhelésnövelés az edzéstervedben vagy bármi más változás?



Előzmény: halzoli (641)  
Bozót 2014-03-12 20:48:00 | 643
Bozót képe

csak a félreértések elkerülése végett, a helyesen végzett nyújtás tuti nem nyírja a porckorongot...nem a homlokod kell a térdedhez cibálni, hanem minél egyenesebb háttal, csípőből dőlni.

Lazának lenni tényleg jó!

 

U.i.: persze, biztosan lehet ezt is túlzásba vinni, a magas szintű balett, RSG, stb már bizonyára nem a hű de egészséges kategória



Előzmény: halzoli (641)  
Haladjunk 2014-03-12 12:29:16 | 642
Haladjunk képe

Tudom UFÓ, meg minden, de hátha segít: Jacques Martel-Lelkieredetű betegségek lexikona pdf-ben itt olvasható: http://orommel-leteznihu.web.maxer.hu/wp-content/uploads/2012/06/LelkieredetubetegsegekLexikonaegyeb_-olvasmany-1299010674.pdf



Előzmény: halzoli (641)  
halzoli 2014-03-12 10:20:33 | 641
halzoli képe

Hát ezaz...mondjuk én is csináltam magamnak gravitációs állványt, de csak egy hónapot használtam, mellette a nyújtótornát nyomtam. nekem mondjuk a sok emelgetés mellett a sok nyújtás nyomta ki a porckorongot, nap mint nap állásól egyenes , zárt lábbal előrehajolás, homlokkal térd érintés, évekig mert lazának lenni jó...ez megöli a porckorongot. Mellette a helytelen ülés, autóban is. Szerencsére odafigyeléssel kezelhető.

Ami nekem makacsabb, az a csonthártyagyulladásom a sípcsontomnál, már 6. hete nem akar szűnni, nem használ semmi. Már azt sem tudom hol a futócipőm. harmadik tavasz, hogy előjön, végigfutom a telet fagyban, ködben, hidegben sötétben, most itt a szuper idő, és csak nézek ki az ablakon. Ehhhh.....



Előzmény: HarcsaBarna (640)  
HarcsaBarna 2014-03-11 18:57:35 | 640
HarcsaBarna képe

ennyi rokkantot.... hát nem értitek, hogy ne fussatok!

 
halzoli 2014-03-11 13:06:54 | 639
halzoli képe

Nála voltam én is, nekem bevállt. De kitartás az kell.



Előzmény: RemAti (632)  
halzoli 2014-03-11 13:05:01 | 638
halzoli képe

Nekem 3 éve diagnosztizáltak kezdődő kiboltosulást. Több dokinál voltam, általábna azt mondták, futás felejtős. na nekem ez nem válasz. Aztán egy pesti terapeuta összeállított egy gyakorlatsort, azt csináltam majdnem 4 hónapoig napi 2szer, és teljesen panaszmentes vagyok, nem húz a hátsócombom, nem zsibbad a lábam. Igaz, nem emelek ész nélkül mint előtte, és ha húzós kerti munka van, azért 2-3 napig fáj a derekam. De futásban alkalmanként 20km, néha elmentem 30ig is, néha ha- eszembe jut utána megcsinálom a gyakorlatsort, amiben hátizomerősítés is van. bár futás után néha görcsbe áll a hátizom :)

Szóval odafigyeléssel nem lehet gond szerintem, de a torna az fontos.



Előzmény: SirBrian (631)  
Tapsi Hapsi 2014-03-10 11:48:22 | 637
Tapsi Hapsi képe

 

Hali!

Nekem pár éve van porckorongsérvem. Alig tudtam kiegyenesedve járni, hajolni szinte egyáltalán nem. Elmentem egy specialistához, ő mondta, amíg a lábfej tartósan nem zsibbad, addig nem kell műteni.. Két lehetőséget mondott: injekció, vagy torna. A tornát választottam. 

Azóta futok, túrázok, fájdalom nélkül. Szinte el is felejthetném, hogy már nem vagyok a régi, egy miatt nem teszem: megpróbálok derékból nem emelni semmit.



Előzmény: SirBrian (636)  
SirBrian 2014-03-09 23:17:28 | 636
SirBrian képe

Köszönöm.

Kb.1 hónapja labdán ülök, figyelek a tartásomra, tornázom esténként, lógok a gravitációs ágyon. Ezeknek köszönhetően jelentősen csökkentek az idegnyomás okozta problémáim: Hátsó comb fájdalom, lábfej zsibbadás

A derékfájás maradt, az gondolom hosszabb munka lesz izom erősítéssel csökkenteni.

A jelenlegi állapotomban a műtétet még semmiképpen sem vállalom. A szteroid kúrán gonolkodtam, de ismerősök között körbekérdezve két mellékhatással járó eset is volt (elhízás, ízületek begyulladása) így ezt is elvetettem.



Előzmény: HarcsaBarna (635)  
HarcsaBarna 2014-03-09 15:40:52 | 635
HarcsaBarna képe

nekem másfél éve azért ki is szakadt és le is bénult a jobb lábam tőle... mondták, hogy műtét, meg sose többet nem futhatok... hát nem hittem el, amint tudtam, futottam ahogy bírtam...

először az okot kell megszüntetni a rossz tartást, és az elmozdult csigolyát, oszt hajrá!



Előzmény: HarcsaBarna (634)  
HarcsaBarna 2014-03-09 15:35:57 | 634
HarcsaBarna képe
Bozót 2014-03-08 22:38:58 | 633
Bozót képe