Da Martian csapatsport

2009.01.12 Hétfő, 21:45:00

00:40:00

Üzleti Kosár A Liga. KFKI - Nike All-Stars 49:37(5:5,15:13,11:10,18:9) Kemény mezőnyküzdelemmel és sok faulttal kezdődött a rangadó, és a csapatok mindössze 5-5 pontig jutottak 10 perc játék után. Az All Star-okat Kalovits lelkesítette, míg a másik oldalon Szira és Szabó szállította a pontokat. A félidő előtt pár perccel szintén döntetlen volt az állás, igaz ekkor már a pontok is sűrűbben jöttek. Végül két pontos KFKI előnnyel fordultak a csapatok. A harmadik negyedben Da Martian hármasára Eperjesi válaszolt, így 30 percnyi játék után még semmi sem dőlt el. A végjátékban szárnyra kapott a KFKI és beindultak a triplák. Nagy és Szabó megszórták magukat és eldöntötték a mérkőzést. Az esélyesebb, de tartalékos Nike ma nem találta a ritmust, és ugyan három és fél negyeden keresztül jól tartották magukat, ma nem keltették bajnokesélyes csapat benyomását. Az újonc KFKI-t nem ismerük, így azt hittük sima meccs lesz, pedig legalábbis óvatosságra inthetett volna minket, hogy a két legerősebb riválist legyőzték. Mi ennek ellenére egyetlen cserével és tartalékos csapattal álltunk ki, ráadásul a szokásos nagyképű kezdést produkáltuk eredménytelenül. Mivel a védekezés nagyjából egyben volt csak ennek köszönhetően nem lépett meg az ellenfél. A második negyedben az egyik legjobbunk már fault problémák miatt ülni kényszerült. Eddigre összeszedtük a támadást és szépen helyzetig játszottunk, viszont nem zártunk ki így az ellenfelet hiába kényszerítettük bele rossz dobásokba, partiban tartottuk őket azzal, hogy támadólepattanóból rendre eredményesek voltak. Mivel az ellenfél egyetlen komoly játékosból állt, azt hittem emberfogással javulni fog a védekezés és a kizárás, de sajnos csak a faultok száma gyarapodott. A zónában legalább betömörült a 3 magas a gyűrű alá, de emberfogás ellen átjáróház voltunk, és még a kizárások is kevésbé mentek, mert a 3 magas emberünkből kettő elhatározta hogy nem fog védekezni, a harmadiknak pedig sok volt a faultja, így nem mert odalépni. Mivel az emberfogás láthatóan nem ment, visszaálltunk zónára, és kitartó brusztolással szép lassan visszahoztuk az egál eredményt, bár még mindig rengeteg tiszta helyzetet hibáztunk el, és a sok reklamálás miatt a játékvezetőknek is akadt jó néhány felháborító ítélete, de a játék képe bíztató volt. 4 perccel a vége előtt sikerült végre fordítani (a mérkőzésen először vezettünk) így azt hittem már megvan a meccs. Viszont erőteljesen fáradtunk, egy magas emberünk kipontozódott, a másiknak pedig 4 faultja volt. Egy pontos vezetésnél esélyünk volt meglépni, de ehelyett eladtuk a labdát és kontraziccert kaptunk, majd a következő támadást sem tudtuk góllal befejezni, ők viszont igen. Ez a hátrány a végjátékban futóórával már tetemesnek mondható, ezért kitámadással próbáltunk labdát szerezni. A kockáztatás nem sikerült, triplákkal büntetett az ellenfél, amit egészen addig tökéletesen le tudtunk védeni. A vége így nagy arányúnak mondható különbség lett, bár a mérkőzés az utolsó percekig egál volt. Hiába igyekeztem kihozni a maximumot, csapatjáték révén kevés, ha csak 1-2 ember akar, a többi lustálkodik. Az egymással veszekedés sem javít a helyzeten. Tény hogy rengeteg volt a hiba, de most úgy érzem talán még nálam akadt a legkevesebb, erre nagyon odafigyeltem.. Ennek ellenére hajthattam volna jobban, támadásban mozoghattam volna többet, de igazából az utolsó percig nem éreztem veszélyben a győzelmet, sőt amikor a triplámmal fordult az eredmény, biztos voltam benne, hogy megvan a meccs. A 8 pont amit dobtam 40 perc játékhoz nagyon kevés (a végén volt még ugyan két büntető, amit a futóóra miatt gyorsan kellett dobnom, így sajnos kimaradtak) Összességében nagyon kár a meccsért, mert nem volt verhetetlen az ellenfél. Szerencsétlen, hogy sosem látott rossz formában és hiányosan találtak minket, egy pocsék bírópárossal kiegészülve. A vicc az, hogy még így is meglehetett volna a győzelem, ha kisebb az arcunk, nem egymással veszekszünk, picit odafigyelünk, vagy legalább még 3 percet hajlandóak vagyunk hajtani védekezésben. Így ez a 3 perc kihagyás a kiírás "focis" rendszere miatt valószínűleg az aranyérmünkbe került! Hiába van a KFKI-nak eggyel több veresége, mégis ők állnak két meccsnyivel jobban! Mondanám, hogy pedig minket illetne az arany, mert a miénk a legjobb csapat, ez igaz, de amíg ilyen flegmán játszunk, addig nem érdemeljük meg. Így érezhette magát a Dream Team amikor lealázták őket. Van még hátra 2 nehéz 2 közepes és egy könnyebb meccsünk. Annyit tehetünk, hogy haladunk tovább és mindet megnyerjük. Ha ez megvan lehet reménykedni, hogy a KFKI megteszi azt a szívességet, hogy kétszer kikap.. Nem sok esélyt látok erre, de mivel egy emberes csapatról van szó, bármi megtörténhet, ha a legjobbjuk bármi miatt ki kell hagyjon mérkőzést(betegség, munka, sérülés) igen sebezhetőé válnak. Mindenesetre már nem a saját kezünkben van a sorsunk. Reálisan csak nekünk volt esélyünk megverni őket. Én továbbra is a pontdobó tabella 4. helyén állok, de mivel pontszegény mérkőzés volt, és magamhoz képest is roppant keveset dobtam, így szerintem hamarosan ott is hátrébb csúszok majd, és vélhetően megint épp hogy lemaradok a dobogóról..