Da Martian csapatsport

2009.11.11 Szerda, 21:45:00

00:40:00

Üzleti Kosárliga selejtező: Nike - Basketball World - Erste Bank 28:46 (6:14, 7:10, 9:7, 6:15) A D-csoport utolsó fordulójában két eddig százszázalékos csapat, a Nike - Basketball World és az Erste Bank találkozott. Már mindkét csapat biztos A-ligás résztvevő volt a negyedik forduló után, így ez a meccs csak a csoportelsőségről döntött. Kaposi duplájával a Nike nyitotta a meccset, ám erre a kosárra rögtön 10 ponttal válaszolt az Erste. Az így megszerzett 8 pontos előnyt megőrizték a negyed végéig, sőt, a második játékrészben tovább növelték előnyüket, így a félidőre 24-13 arányban vezettek. A harmadik negyedben a Nike ugyan két ponttal csökkenteni tudta a különbséget, ám a finisre így is 9 pont előnye maradt az Erstének. A negyedik negyedet hozták a kékek, így a vége magabiztos, 46-28 arányú Erste-győzelem lett. A csoport győztese az Erste Bank, míg a Nike - Basketball World csapata a második helyen zárt, de az A-ligában újra megmérkőzhetnek. Katasztrofális meccset játszottunk. A Liga talán legerősebb csapata ellen a leggyengébb ötössel álltunk ki. Ráadásul senkinek nem ment, velem az élen, 40 perc alatt mindössze 4 pontot dobtam. Még mindig prüszköltem és köhögtem a hétfői megfázástól, gyengének éreztem magam, nem voltam a topon, ráadásul nem tudtam felpörögni a mérkőzésre. Hiába a védekezés a legerősebb oldalam, az emberem mégis jó pár pontot dobott rajtam, azzal együtt, hogy remek napja volt, a hátraugrós triplákkal, úgy hogy ott voltam a nyakában nem nagyon lehetett mit kezdeni. Ha azonban csak ennyi kosarat kapunk, az még nem lett volna gond, de a többiek sajnos ennyit sem védekeztek, így bárki könnyen szerezhetett kosarat. Mivel csere nélkül játszottunk, és a csapat nagyrészének pocsék a kondija, így a végére a helyzet csak romlott. A 4. negyedig még partiban voltunk, de aztán elúszott a hajó. Főleg, mert támadásokban alibiztem, nem tudtam küzdeni, hajtani. Évek óta hiába vagyok az egész liga 5 legjobb dobója között, most nem tudtam rávenni magam, hogy támadásban is dolgozzak. A kinti dobások most nem mentek, és hiába vártam, hogy a többiek megoldják, sorra kihagytak mindent. Aztán egyre türelmetlenebbé vált a játékunk, és így még az addigi tiszta helyzeteket sem alakítottuk ki. Szerintem olyan sem volt még, hogy egymás után 3 büntetőt elhibázzak. Pedig valakinek gyártania kellett volna a pontokat de aznap én ezt nem vállaltam fel, más meg nem nagyon tudta, 28 dobott ponttal pedig nem lehet meccset nyerni! Szerencsére a mérkőzésnek nem volt tétje, hiszen már biztos A Ligásak voltunk. Okozott is problémát, hogy büszkeségből így is mindenáron nyerni akartunk, mert nem cseréltük be a gyengébb játékosokat, akik emiatt megsértődtek. Minden szinten bukás volt így ez a meccs. Megbuktam, mint játékos, mint CSK, mint edző és elbuktunk mint csapat... Remélem jövő hétre összeszedjük magunkat, mert ez a teljesítmény az A Ligában nagyon kevés lesz!