Szigetfutás Január 15/62. hely hivatalosan, de igazából 8/62 Pontok: 1

2. 5:10

3. 5:02

4. 4:51

5. 4:57

Akárhogyan igyekeztem, az a néhány perces csúszás, amivel később értem a Fenyőgyöngyéhez, megmaradt a Szigetre érve is. Ráadásul a szervezőknek siethetett az órája, mert 10:20-ra volt kiírva a rajt, és az én órám szerint 10:18-ra értem ki, de a versenyóra már 10:22-t mutatott . Ennek igazából semmi jelentősége nincs az első alkalommal, így most nem is szóltam a szervezőknek, hogy írják majd át az időmet. 30 perces Szigetkört azt hiszem ha akarnék sem tudnék futni, max fél lábon szökdelni, így a mai helyezésemen ugyan biztosan sokat ront plusz két perc, ám a következő hónapban még hasonlóan laza tempóban is jobbat fogok futni ennél, és marad még bőven lefaragnivaló idő a következő hónapokra.

Magáról a futásról nem sokat tudok írni. Mivel a hegyen szépen leizzadtam, így a vizes cuccokban eleinte kissé fáztam, főleg a pesti oldalon, amikor feltámadt a szél. Így, hogy a mezőny percekkel előttem rajtolt, csak a fordulónál kezdtem beérni a többi futót, szerintem csodálkoztak is, hogy jöhet 3 kili után egy gyorsabb hátulról, amikor most még nem hendikeppes volt a rajtolás. (A többi hónapban ez normális)

Az utolsó kilométeren azért még picit megnyomtam, talán akaratlanul előjött a versenyszellem, talán épp valami pörgős zene szólt a fülemben, de aztán az uszodánál, mivel közel s távol nem volt senki sem előttem, sem mögöttem, így szépen nyugiban bekocogtam a célba.

Kellemes kis futás volt ez a mai, napsütésben, jó időben. Picit rövidebb lett a tervezettnél, de a kettő együtt azért már beszámítható egy hétvégi hosszú futásnak. Az elkövetkező hónapokban még hasonlóak lesznek a Szigetfutások, meg egyelőre nem is a gyorsulás a célom, de őszre majd azért jó lenne 20 perc körüli, vagy inkább az alatti időre rágyúrni.

00:00:00 5.35 00:00 0.00 0 0 0 0