Úszás: A magyar válogatott a Balatonnál készül a vb-re
Kiss László szövetségi kapitány vezetésével Balaton-parti edzőtáborozással kezdték meg hétfőn felkészülésüket a nyári, római világbajnokságra a legjobb magyar úszók. A 16 versenyző alkotta csapat vasárnap gyülekezett Balatonalmádiban, ahol a következő két hét alatt laknak, s onnan járnak át naponta a fűzfői uszodába.
Az edzésprogram szigorú, könnyítést a napi penzumban csupán a szerda és a szombat jelent, amikor csak egy edzés van, ekkor "csupán" egy óra gimnasztika, alapvetően lazító gyakorlatok elvégzése, továbbá összesen kétórányi úszás vár a versenyzőkre.
"Szerencsére senki sem beteg, minden érintett rendben megérkezett Almádiba" - nyilatkozta Kiss László, aki nem ígért könnyed időtöltést Csehnek, Gyurta Dánielnek, Kis Gergőnek, Kovács Emesének és a többieknek.
" Igazából csak a válogatott egyik fele van itt, egy másik társaság, alapvetően a Jövő SC-seké, élükön a Verrasztó testvérekkel, az utóbbi két hetet Debrecenben töltötték hasonló edzőtáborozással, mint most mi fogjuk itt, a Balaton mellett. Reggelente másfél óra erőfejlesztés, majd 9 órától jó két és fél órás úszás következik, aztán megint a víz várja a társaságot többnyire fél 5 és este 7 óra között."
"Az első edzőtábort követi persze a többi. Afféle ölelkező módszerrel váltjuk egymást a másik csoporttal, amely a jövő héten elutazik három hétre Durbanbe, melegégövi táborba, majd az én csoportom - igaz, nélkülem, mert én nem megyek velük Dél-Afrikába - tölt el ugyanott három hetet kemény munkával" - mondta a szövetségi kapitány.
Forrás: www.mob.hu
Hasonló cikkek
Úszás - Kiss László szerint Hosszú öt számban aranyesélyes
Úszás - a MOB értetlenül áll Kiss László állásfoglalása előtt
Úszás - egyre abszurdabb az úszószövetségi vita
9 hozzászólás
Igen, fontos, hogy legyen idő két edzés között regenerálódni. Persze ettől még eltolhatnák az egészet későbbre, de asszem az is fontos, hogy az éjszakai alvás minél hamarabb elkezdődjön, mert az éjfél előtti órákban nagyon "hatékonyan" tud pihenni a szervezet. Szóval az esti edzésnek időben véget kell érni, hogy utána vacsi, kis pihi beleférjen, és még időben el is aludjon a sportoló.
A fényerősség alapján dönti el, mennyire hatékonyan pihen?? ;-)
Az első kérdésemhez tartozó válaszra tényleg kíváncsi vagyok.
Ha valaki tud ennél pontosabbat, írja meg légyszi!
http://www.uszovilag.hu/cikkek/39-cikkek/411-a-bioritmus-programozhato
Köszi a választ!
Belső óra: ez hihető.
Csak én azt tartanám logikusnak - persze nem értek hozzá, biológiához lövésem sincs -, ha ez a belső óra az illető életritmusához, nem pedig az órához igazodna.
A személyes tapasztalatom is az, hogy ha (az aktuális) saját ritmusom szerint kelek-fekszem, akkor jóval pihentebb-frissebb vagyok, mind szellemileg, mind fizikailag, mint mikor attól eltérek. Ha fontos versenyem lesz adott időpontban (bár ilyen inkább csak gimnazistaként volt), akkor is fokozatosan (több hét alatt) állok át olyan ritmusra, aminél az adott időpontban használható állapotban leszek.
Én egyébként éjfél előtt gyakorlatilag soha nem alszom el. Ha találkoznék egy logikus érvvel, ami az éjfél előtti alvás mellett szól, változtatnék ezen. :-)
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498