A férfiaknál az ausztrál Courtney Atkinson idei második világkupa győzelmét aratta. A verseny során végig keményen küzdött az orosz Vasziljev testvérpárral, végül az idősebbik, Ivan jött be a második helyre, míg öccse 22 másodperccel később megszerezte a bronzérmet.

Ákos beszámolója szerint nem sikerült jó helyről rajtolnia az úszásnál, így sokat kellett lábvíz nélkül úsznia. Bringán a második bolyban tekert, de nem sikerült felérniük a vezetőkre. Közepes depózás után óvatosan kezdte a futást, de a végére átlendült a holtponton és még hajrázni is tudott. 1:53:46-os idővel ért be a 21. helyre.

A nőknél a hazaiak nagy örömére a japán Juri Ide futott fel a dobogó tetejére, élete első világkupa győzelmét aratva. Ide a futás során végig az élbolyban haladt, de csak az utolsó lejtős szakaszon tudott ellépni a többiektől, és végül sprintbefutóval, mindössze 5 másodperces előnnyel nyert a kanadai Kathy Tremblay előtt.

Margit elmondása szerint úszás után még az élmezőnyben volt, de a kerékpározás második körében leesett a lánca, és amíg visszatenni próbálta, rátekeredett a hajtóműre, így fel kellett adnia versenyt.