A kormány szerint átlátható sporttámogatási rendszer alakult ki
A Fidesz szerint a 2010 előtt jellemző pénzszórással szemben a kormány átgondolt, átlátható ésszerű és ellenőrzött sporttámogatási rendszert alakított ki a társadalom egészségének javítása érdekében.
Ezt Hoppál Péter, a kormánypárt szóvivője mondta kedden Budapesten tartott sajtótájékoztatóján arra reagálva, hogy Orbán Viktor miniszterelnök délelőtt tizenhat kiemelt sportági szövetség vezetőjével írt alá megállapodást.
A Fidesz szóvivője értékelésében mindenekelőtt az utánpótlás kérdésének fontosságát emelte ki, az eredmények közé sorolva a mindennapos testnevelés bevezetését, valamint az Erzsébet-táborok sporttámogatását és az utánpótlás-nevelés rendbetételét.
Hoppál Péter a sportberuházásokról szólva úgy fogalmazott, a "felelőtlen pénzszórás helyett végre koncentráltan zajlik a munka", a szabadidősport területén végzett fejlesztések pedig a diákok, kerékpárosok és a természetjárók érdekeit szolgálják.
A kormánypárti politikus megjegyezte, a SZÉP-kártya ugyancsak segíti az emberek sportolását, továbbá kitért arra is, hogy Magyarország számos nagy nemzetközi versenynek adhatott otthont, ami a külföldi szervezetek elismerését jelzi.
Orbán Viktor beszédében kiemelte, hogy jelentős fizetésemelést kapnak azok az edzők, akik világversenyeken komoly eredményt elért sportolókat nevelnek. Az ország identitását megalapozó kultúrához, tudományhoz és sporthoz hozzájárulók ugyanis nem kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy azért kelljen külföldön dolgozniuk, mert itthon nem tudnak megélni, ez lehetetlen - jelentette ki.
Magyarország az európai pénzügyi válság idején is képes úgy beosztani gazdasági erejét, hogy abból jusson sportra, utánpótlás-nevelésre, mert "Magyarország jövője a gyermekeinkben van (...), ezért ha gyermekekről van szó, akkor semmi sem drága, válság ide, válság oda" - mondta a kormányfő, aki ezzel kapcsolatban a kormányprogram végrehajtása fontos lépésének nevezte a mindennapos testnevelés iskolai bevezetését. Megjegyezte, a 2012/2013-as tanévben összesen 314 ezer gyermek vett részt mindennapos testnevelésben.
Orbán Viktor szerint csupa olyan sportági szövetségnek biztosítanak állami forrást, amely már bőségesen bizonyította, hogy arra használja a közpénzt, amire a kormányzat szánta.
Forrás: MTI
Kép: MTI Fotó/Kovács Tamás
Hasonló cikkek
Aláírták a támogatási szerződéseket kilenc kiemelt sportág vezetőivel
Száztizenegyen kapnak sportcsillagok ösztöndíjat
12 milliárd a kiemelt sportágaknak
Dél-Korea meghívta Észak-Koreát az Ázsiai Játékokra
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Nem kicsit sok. A szakiskoláktól eltekintve más tárgyból sincs heti 5, nem beszélve arról, hogy a mindennapos testnevelés több szempontból is problémás. Csinálják mindezt a sportiskolákban (ahol az intézmény és a diákok is felkészültek rá), de könyörgöm, ne akarják a nagy többséggel egy életre megutáltatni a mozgást.
(A „normál” iskolákban eddig sem a mennyiséggel, hanem a minőséggel volt a gond, és ez nemcsak a sportra igaz, hanem pl. az általános, a természettudományos műveltséget fejlesztő, vagy a nyelvi tárgyakra is, amit egyébként sokkal nagyobb problémának tartok.)
Értem én, hogy mi a szándék, de ez kicsit olyan, mint amikor még teniszeztem, és hajlamos voltam a kelleténél erősebben megütve hálóba vágni a labdát. Az edzőm ilyenkor csak annyit mondott, hogy "a mozdulat jó volt". :)