Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 50 601 909 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Figyelem - továbbra is veszélyes és tilos a túrázás a hegyekben!

Bozót | 2014-12-04  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • terepfutás, 
  • időjárás, 
  • túra 
Tweet

Több hegyvidéki erdőgazdaság figyelmeztet közleményben, hogy területükön az erdők látogatása életveszélyes és tilos. A súlyos jegesedés miatti figyelmeztetés a Vértestől a Mátráig minden, 400 m felett fekvő erdős területet érint. Nyomatékosan kérünk minden túrázót és természetkedvelőt, hogy vegyék komolyan a figyelmeztetést, és kerüljék a szóban forgó területeket! 


A vasárnap óta szakadatlanul hulló ónos eső káoszt okozott a Budapest környéki hegyvidékeken, majd az Északi-középhegységben is. A helyenként 5-8 cm vastagra hízott jégpáncél súlyát a fák már nem bírják: törik a lombkorona, törnek hatalmas ágak, majd maguk a fák is kidőlnek. Több esetben a vezetékekre dőlő fák miatt a villanyoszlopok is áldozatul esnek, sőt, a Dobogókőre vezető úton vasból készült villanyoszlop is kidőlt.

 



A Pilisi Parkerdő Zrt. közleménye szerint "nem javult a helyzet kedd reggelre sem, folyamatosan törnek le az ágak, törnek ketté vagy éppen dőlnek ki a fák a magasabban lévő erdőterületen. Továbbra is kritikus a helyzet a Budai-hegységben a Normafa, János-hegy, Hárs-hegy és Hármashatár-hegy térségében, továbbá Dobogókő környékén, Pilisszentkereszt és Pilisszentlélek valamint Pilisszentlászló térségében. Egyes helyeken az alacsonyabban fekvő területeken is jég rakódott a fákra, így például továbbra is veszélyeztetett a Gödöllő és Valkó közötti útszakasz. A balesetveszély miatt a keddi napon is zárva tart a Budakeszi Vadaspark."


A Gerecsében is katasztrófális a helyzet. A lehulló faágak, boruló fák egy reccsenéssel, de szemrebbenés nélkül bárkit a földbe döngölnek, aki pusztán bátorságból, vagy vakmerőségből arra kirándulna most - intenek óva attól bárkit, hogy most ide látogasson. (Index)


A MOzgásvilág teljes cikke itt. 

Hasonló cikkek

Terepfutás, túra - Vigyázat, jég, kidőlt fák!

Terepfutás - 7500m szintemelkedést gyűrnek le Romániában

Szabadidősport - túranap és terepfutó verseny a Pilisben

Terepfutás - Pálfy Márton és Maráz Zsuzsa elsősége a Piroson

Terepfutás - újabb teljesítők A Körön, és egy pályacsúcs

Még több hasonló cikk

Figyelem! Őszi erdőlátogatási korlátozások

Terepfutás - pályacsúcs a Kazinczy 200-on

Terepfutás - Göcseji Galopp

Kétezer résztvevő a 6. Intersport Túranapon

Extrém terepkihívás a Börzsönyben - A Kör

Terepfutás-túra - Beskidy Ultra Trail magyar résztvevőkkel

Terepfutás - véget ért a Tor des Geants, két András a célban

Sárdagasztós tavaszváró Göcseji Galopp 55 - beszámoló

Tömegeket csábított a szabadba a Téli Mátra

Pátyi terepfutás és gyalogtúra - beszámoló

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Karamell írta: Sziasztok! Május 16.án kezdtem el a rendszeres futást. Az 5km-es terv alapján, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat