Még tegnap esti hír, hogy Hosszú Katinka ezüstérmet szerzett 400 méter női vegyesen az Eindhovenben zajló úszó Európa-bajnokságon. A győzelmet az olasz Alessio Filippi, míg a harmadik helyet az orosz Jana Martinova szerezte meg. Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyen csapott a célba.

Laure Manaudou nyerte a 200 méteres hátúszás döntőjét az orosz Anasztaszja Zujeva és Szepesi Nikolett előtt. Verrasztó Evelyn a negyedik lett.

Cseh László a legjobb idővel, új Európa-bajnoki csúccsal jutott a 200 méter férfi vegyes úszás döntőjébe. Kerékjártó Tamás a második időt úszta, ám a futam után kizárták.

Kis Gergő 7:57.33 perces idővel, első helyen jutott tovább a 800 méteres gyorsúszás döntőjébe.

Alexander Dale Oen Európa-bajnoki csúccsal nyerte meg a férfi százméteres mellúszást. Bodor Richárd a nyolcadik helyen végzett.